שחזורי ראיונות עבודה -> מבחן שני בחברת Hola
  • מבחן שני בחברת Hola
  • לפני 9 שנים
    ע"י: קודיםוא
    שלום לכולם ! באם יש פה אדם שעשה את המבחן השני בחברת Hola ? במידה וכן , האם זוכרים מה שואלים שם ?
  • לפני 4 שנים
    ע"י: 1_אורח_כללי
    שלום חברים עוד כמה ימים יש לי ראיון בHOLA לתפקיד QA שירות טכני ושרתי LINUX נמסר לי שיש סוג של כתיבת מייל באנגלית ללקוחות החברה רציתי לדעת אם יש למישהו מושג והאם יש לו איך לעזור לי . תודה רבה !!
  • לפני 7 שנים
    היי, מי שעשה את הראיון השלישי בסקייפ, מה שאלו ?
  • לפני 7 שנים
    במבחן השני (בסקייפ) שאלו אותי את השאלה הבאה: implement a tiny simple basic working solution (5-10 lines). Case insensitive comparison of two strings: a == b ⇒ return 0 ("HELLO"=="hello") a > b ⇒ return >0 a < b ⇒ return <0 והפיתרון: function compre(a,b) { a=a.toUpperCase(); b=b.toUpperCase(); for( var i=0; i<a.length || i<b.length;i++) { if (a[i]>b[i] || i>a.length-1) return 1; if (a[i]<b[i] || i>b.length-1) return -1; } return 0; }
  • לפני 7 שנים
    במבחן השני (בסקייפ) שאלו אותי את השאלה הבאה: implement a tiny simple basic working solution (5-10 lines). Case insensitive comparison of two strings: a == b ⇒ return 0 ("HELLO"=="hello") a > b ⇒ return >0 a < b ⇒ return <0 והפיתרון: function compre(a,b) { a=a.toUpperCase(); b=b.toUpperCase(); for( var i=0; i<a.length || i<b.length;i++) { if (a[i]>b[i] || i>a.length-1) return 1; if (a[i]<b[i] || i>b.length-1) return -1; } return 0; } תוכל לספר מה קרה בראיון אחרי הראיון הזה ? האם הוא היה אצלם או עוד פעם בסקייפ ? ואם בסקייפ אז מה שאלו ? תודה
  • לפני 8 שנים
    זה המבחן השני, למי שמעוניין: Hello Problem =========== Simplify the implementation below as much as you can. Even better if you can also improve performance as part of the simplification! FYI: This code is over 35 lines and over 300 tokens, but it can be written in 5 lines and in less than 60 tokens. static int func(String s, char a, char b) { if (s.isEmpty()) return -1; char[] strArray = string.toCharArray(); int i=0; int aIndex=0; int bIndex=0; while (aIndex=0 && bIndex==0 && i<strArray.length) { if (strArray[i] == a) aIndex=i; if (strArray[i] == b) bIndex=i; i++; } if (aIndex != 0) { if (bIndex == 0) return aIndex; else return Math.min(a, b); } else { if (bIndex != 0) return bIndex; else return -1; } } הפתרון: static int func(String s, char a, char b) { for (int i = 0; i < s.length(); ++i) { char ch = s.charAt(i); if (ch == a || ch == b) return i; } return -1; } הראיון הבא אחריו הוא שיחה בסקייפ עם אחד העובדים שלהם, לי נתנו לממש פונקציה שמשווה בין מחרוזות ללא התייחסות לupper/lower case. מתחילים ממימוש פשוט ומתחילים לייעל אותו- אם זה ע"י הוספת מערך להמרה מאותיות גדולות לקטנות ואם זה בסופו של דבר ע"י loop enrolling כדי לחסוך בפקודות jmp. אני מאמינה שבשלב הזה השאלה לא זהה לכולם, כי בראיון אח"כ שאלו אותי מה הייתה השאלה שקיבלתי. בראיון הבא מבקשים מכם לבוא למשרדים שלהם... אני ניסיתי לבטל את השלב הזה כי אני כבר בשלב שקיבלתי הצעות מכמה חברות אחרות ואני בכל מקרה אסגור עם אחת מהן. ברגע שניסיתי לבטל הופעל עליי לחץ מסיבי להתראיין בכ"ז, מסעות שיכנועים שכללו שליחת אשת השמה שמעולם לא דיברתי איתה כדי שתסביר לי ש"בשנתיים שהיא עובדת עם הולה מעולם אף אחד לא הגיע לשלב כל כך מתקדם!"... שזה נשמע לי קצת אבסורד כי אני מאמינה שיש איזה בנאדם או שניים שיודעים לממש פונקציה להשוואת מחרוזות. לאחר התחינות (!) הללו הסכמתי לבוא לראיון בכ"ז, ומה אני אגיד - אני שמחה שהגעתי לחברת הולה בשלב שכבר יש לי כמה הצעות מחברות אחרות, לאחר שהייתי במספר לא מבוטל של ראיונות ואת רובם גם הצלחתי לעבור, כדי שאני אבין עד כמה היחס המזלזל שלהם הוא משהו יוצא דופן אצלם ולא אצל המועמד. ה CTO הנכבד הציג את עצמו ומיהר לרוץ במסדרון לכיוון החדר שלו, כשאני מזדנבת מאחוריו בחצי ריצה (?!). לא סיפר על החברה, לא על התפקיד, רק אמר שהוא אחד משני המקימים. שאל מה הרקע שלי בג'אווה (הייוש, הקו"ח שלי פתוחים לידך במסך, אולי כדאי שתקרא אותם מראש אם אתה כ"כ לחוץ בזמנים שאתה רץ לחדר?) ונראה די מאוכזב לשמוע שהניסיון התעסוקתי שלי הוא למעשה בסי שארפ (וגם רק שנתיים!). לאחר חמש דקות שלמות בהן הוא גירד את הראש ומילמל "מה אני אשאל אותך בג'אווה...." בסופו של דבר הוא פתח editor והמשיך למלמל לגבי זה שהוא לא ממש חזק בג'אווה, ולכן הסינטקס לא יהיה מדוייק אבל הוא מצפה ממני שאני אכתוב בצורה מושלמת (כמובן). הקוד שהוא כתב נראה כך פחות או יותר: void f() { Deferred d; d.then(new DeferredCallback(function(){ console.print("first "+ d.value); return 'b'; }).then(new DeferredCallback(function(){ console.print("last " + d.value); }); d.foo('a'); } והפלט שהוא ציפה לו היה: first a last b שאל אם יש לי שאלות, כשאמרתי שלא הוא השאיר אותי לבד בחדר לכמה דקות וכשחזר וראה שלא תיקנתי את הסינטקס של מה שהוא כתב עדיין הוא פשוט אמר "אנחנו מחפשים אנשים עם יותר ניסיון, תודה שבאת", התיישב על הכיסא והפנה את הגב אליי (לא ליווה ליציאה ולמעשה לא אמר אפילו ביי ...). הראיון הסתיים תוך פחות מ12 דקות, שזה בהחלט נחמד כדי לא לבזבז להם את הזמן, אבל מראה על קצת פחות כבוד כלפי המועמד ששרף בסביבות ה90 דקות על נסיעות, דלק ועצבים. לא הייתי ממליצה לאויבים שלי לבזבז את הזמן בלהתראיין אצלם, וחברה שמתנהלת ככה מול מועמדים (שהם למעשה עובדים פוטנציאליים) כנראה גם מתייחסת בצורה לא כ"כ נעימה לעובדים. תודה לך על המידע המפורט וכל הכבוד לך על ההשקעה בכץחבה! בנוגע לשאלה מהראיון השני, פתרתי בדרך קצת שונה, אולי יש לי באגים או שזה בכלל לא נכון (לא חשבתי על זה הרבה זמן) אבל נראה לי שהוא טוב והוא ממש קצר: static int func(String s, char a, char b) { if(s.isEmpty()) return -1; int aIndex = s.indexOf(a); int bIndex = s.indexOf(b); return aIndex>bIndex ? aIndex : bIndex; }
  • לפני 8 שנים
    היי, מי שעשה את הראיון השלישי בסקייפ, מה שאלו ? היי, האם יצא לך כבר לעשות אותו ? אם כן אשמח לשמוע מה שאלו תודה !
  • לפני 8 שנים
    ע"י: אדם פשוט
    שלום, אשמח לדעת האם מישהו פה עבר את המבחן השלישי? זה שעושים דרך הסקייפ. יש לי אותו מחר ואשמח לעזרה מה שואלים שם? איזו שאלת תכנות? זה יעזור לי מאוד. בתודה מראש!
  • לפני 8 שנים
    שלום, אשמח לדעת האם מישהו פה עבר את המבחן השלישי? זה שעושים דרך הסקייפ. יש לי אותו מחר ואשמח לעזרה מה שואלים שם? איזו שאלת תכנות? זה יעזור לי מאוד. בתודה מראש! שלום אדם פשוט, תוכל לשתף בבקשה איך היה הראיון בסקייפ? מה שאלו אותך? תודה רבה מראש
  • לפני 8 שנים
    שלום. מי הגיע לרעיון שלישי? מה היו שאלות?
  • לפני 8 שנים
    ע"י: אדם פשוט
    שלום. מי הגיע לרעיון שלישי? מה היו שאלות? שלום, אשמח לדעת בבקשה מה שאלו אותך בראיון השלישי. כי לפי מה שאני מבין הגעת אליו. זה יעזור לי מאוד. בתודה מראש!
  • לפני 8 שנים
    תיקון, יימצא אינדקס של תו אחד, וברגע שיימצא תיפסק לולאת ה כל עוד... לכן הפתרון של קפקא אכן תקין, מתנצל. הבאג עבור התו הראשון עדין קיים. בכל מקרה, תודה על המידע.
  • לפני 8 שנים
    בקוד של קפקא יש באג אין בדיקה של אינדקס 0. וגם בפתרון אין התייחסות לאם a>b או להיפך שאז צריך להחזיר את המינימום- אז הפתרון שגוי.
  • לפני 8 שנים
    תודה על המידע
  • לפני 9 שנים
    זה המבחן השני, למי שמעוניין: Hello Problem =========== Simplify the implementation below as much as you can. Even better if you can also improve performance as part of the simplification! FYI: This code is over 35 lines and over 300 tokens, but it can be written in 5 lines and in less than 60 tokens. static int func(String s, char a, char b) { if (s.isEmpty()) return -1; char[] strArray = string.toCharArray(); int i=0; int aIndex=0; int bIndex=0; while (aIndex=0 && bIndex==0 && i<strArray.length) { if (strArray[i] == a) aIndex=i; if (strArray[i] == b) bIndex=i; i++; } if (aIndex != 0) { if (bIndex == 0) return aIndex; else return Math.min(a, b); } else { if (bIndex != 0) return bIndex; else return -1; } } הפתרון: static int func(String s, char a, char b) { for (int i = 0; i < s.length(); ++i) { char ch = s.charAt(i); if (ch == a || ch == b) return i; } return -1; } הראיון הבא אחריו הוא שיחה בסקייפ עם אחד העובדים שלהם, לי נתנו לממש פונקציה שמשווה בין מחרוזות ללא התייחסות לupper/lower case. מתחילים ממימוש פשוט ומתחילים לייעל אותו- אם זה ע"י הוספת מערך להמרה מאותיות גדולות לקטנות ואם זה בסופו של דבר ע"י loop enrolling כדי לחסוך בפקודות jmp. אני מאמינה שבשלב הזה השאלה לא זהה לכולם, כי בראיון אח"כ שאלו אותי מה הייתה השאלה שקיבלתי. בראיון הבא מבקשים מכם לבוא למשרדים שלהם... אני ניסיתי לבטל את השלב הזה כי אני כבר בשלב שקיבלתי הצעות מכמה חברות אחרות ואני בכל מקרה אסגור עם אחת מהן. ברגע שניסיתי לבטל הופעל עליי לחץ מסיבי להתראיין בכ"ז, מסעות שיכנועים שכללו שליחת אשת השמה שמעולם לא דיברתי איתה כדי שתסביר לי ש"בשנתיים שהיא עובדת עם הולה מעולם אף אחד לא הגיע לשלב כל כך מתקדם!"... שזה נשמע לי קצת אבסורד כי אני מאמינה שיש איזה בנאדם או שניים שיודעים לממש פונקציה להשוואת מחרוזות. לאחר התחינות (!) הללו הסכמתי לבוא לראיון בכ"ז, ומה אני אגיד - אני שמחה שהגעתי לחברת הולה בשלב שכבר יש לי כמה הצעות מחברות אחרות, לאחר שהייתי במספר לא מבוטל של ראיונות ואת רובם גם הצלחתי לעבור, כדי שאני אבין עד כמה היחס המזלזל שלהם הוא משהו יוצא דופן אצלם ולא אצל המועמד. ה CTO הנכבד הציג את עצמו ומיהר לרוץ במסדרון לכיוון החדר שלו, כשאני מזדנבת מאחוריו בחצי ריצה (?!). לא סיפר על החברה, לא על התפקיד, רק אמר שהוא אחד משני המקימים. שאל מה הרקע שלי בג'אווה (הייוש, הקו"ח שלי פתוחים לידך במסך, אולי כדאי שתקרא אותם מראש אם אתה כ"כ לחוץ בזמנים שאתה רץ לחדר?) ונראה די מאוכזב לשמוע שהניסיון התעסוקתי שלי הוא למעשה בסי שארפ (וגם רק שנתיים!). לאחר חמש דקות שלמות בהן הוא גירד את הראש ומילמל "מה אני אשאל אותך בג'אווה...." בסופו של דבר הוא פתח editor והמשיך למלמל לגבי זה שהוא לא ממש חזק בג'אווה, ולכן הסינטקס לא יהיה מדוייק אבל הוא מצפה ממני שאני אכתוב בצורה מושלמת (כמובן). הקוד שהוא כתב נראה כך פחות או יותר: void f() { Deferred d; d.then(new DeferredCallback(function(){ console.print("first "+ d.value); return 'b'; }).then(new DeferredCallback(function(){ console.print("last " + d.value); }); d.foo('a'); } והפלט שהוא ציפה לו היה: first a last b שאל אם יש לי שאלות, כשאמרתי שלא הוא השאיר אותי לבד בחדר לכמה דקות וכשחזר וראה שלא תיקנתי את הסינטקס של מה שהוא כתב עדיין הוא פשוט אמר "אנחנו מחפשים אנשים עם יותר ניסיון, תודה שבאת", התיישב על הכיסא והפנה את הגב אליי (לא ליווה ליציאה ולמעשה לא אמר אפילו ביי ...). הראיון הסתיים תוך פחות מ12 דקות, שזה בהחלט נחמד כדי לא לבזבז להם את הזמן, אבל מראה על קצת פחות כבוד כלפי המועמד ששרף בסביבות ה90 דקות על נסיעות, דלק ועצבים. לא הייתי ממליצה לאויבים שלי לבזבז את הזמן בלהתראיין אצלם, וחברה שמתנהלת ככה מול מועמדים (שהם למעשה עובדים פוטנציאליים) כנראה גם מתייחסת בצורה לא כ"כ נעימה לעובדים.
  • לפני 9 שנים
    הפתרון שהצעת לא נכון הנכון הוא psudu code if(isempty(s) || isempty (a) || isempty (b) return -1 if(s==a && s==b) return min(a,b) else if(s==a s==b) return 0 else return -1
  • לפני 9 שנים
    ע"י: קודיםוא
    טוב אז עשיתי את המבחן השני ! במבחן השני הם מבאים לכם קטע תוכנית המורכב מ 35 שורות . הפוקנציה מחזירה מספר מסוג Int ומקבלת 3 פרמטרים ! String S Charecter a Charecter b התוכנית מבצעת בדיקה על המחרוזת שמקבלת והיא מחזירה את האנדקס הראשון שהיא מוצאת בין אם זה אנדקס של a או של b במידה ולא מצאה כלום מחזירה -1 הם מבקשים מכם לפשט את הפונקציה עד לרמה הכי נמוכה ! שבה תכתבו את אותו קטע תוכנית ב 5 שורות בלבד ! בהצלחה לכולם !