שחזורי ראיונות עבודה -> שחזור מדוייק של מבחן צ'ק פוינט לתמיכה טכנית!!
  • שחזור מדוייק של מבחן צ'ק פוינט לתמיכה טכנית!!
  • לפני 10 שנים
    ע"י: צ'ק פוינט
    שלום רב לכולם, הרגע יצאתי מהמבחנים של התמיכה טכנית והכל מאוד רענן אצלי בראש ויש לי זכרון מפחיד לשאלות ממבחנים! אני כותב את המדריך הזה כי הבוחנים במבחן של היום נורא עצבנו אותי ביחס המעפן שלהם לחבר'ה שבאים אליהם למבחנים. אז ככה, המבחן התחיל בשעה 10 בבוקר , היינו 11 אנשים בסך הכל. המבחן בנוי מכמה שלבים: שלב ראשון: 10 שאלות אמריקאיות בנושא של Subnetting. השאלות האלה ממש ממש קלות למי שלומד קצת ומתרגל. דוגמאות לשאלות (הכל באנגלית): 1) תמצא Subnet mask לכתובת 192.168.0.1... 2) מה broadcast address של הרשת 192.168.0.1 יש עוד כמה סוגים של שאלות כאלה, ראיתי כבר בפורום פה ששיחזרו כמה שאלות כאלה. זה האתר הכי טוב לתרגול וללימוד, השאלות באתר ג'ובהאנט ובמבחן זהות לחלוטין!!! כשתגיעו לרמה שבה אתם מצליחים לפתור את כל התרגילים באתר בשתי דקות תדעו שאתם מוכנים אש! אחרי השלב הזה נשרו 3 אנשים ונשארנו 8. שלב שני: השלב הזה מורכב משני מבחנים מעשיים. המבחן הראשון: חיבור מחשב למודם ולראוטר. המבחן הזה הוא החשוב מבין שני המבחנים המעשיים אז תלמדו אותו טוב טוב! המבחן בנוי משלושה סעיפים: 1) לחבר את המחשב למודם ולראוטר ולבדוק שיש תקשורת דרך הפינג שמביאים לכם. איך עושים את זה?? צעד 1 - אתם מקבלים חוברת צבעונית עם ארבעה עמודים, תפעלו בדיוק לפי החוברת וסיימתם את הסעיף, אבל אם אתם קוראים את ההוראות האלה אתם בטח לא כאלה מבריקים אז אני אפשט את זה בשבילכם. צעד 2 - תיקחו שני כבלים מהמתלה, תחברו למחשב שלכם מצד שמאל צד אחד של הכבל ואת הצד השני תחברו לאחת מיציאות ה- LAN של הראוטר (סוג הראוטר הוא edge). צעד 3 - תחברו את הכבל השני ליציאת ה WAN של הראוטר ואת הצד השני למודם(מודם HP , עם הרבה כניסות). צעד 4 - תיכנסו להגדרות הרשת שלכם במחשב: , לוח בקרה ---> הגדרות רשת ---> עכשיו אתם רואים רשת LAN שזה רשת מקומית ורשת WIRELESS , תעשו לחצן ימני על רשת ה-LAN ותבחרו ב-properties---> פה תבחרו TCP/IPv4 ותעשו PROPERTIES----> תגדירו כמו שמצויר לכם בחוברת שזה אומר שהכל יהיה באוטומטי, אתם לא צריכים להקליד בסעיף הראשון כלום שם. צעד 5 - תיכנסו להפעלה ---> cmd ---> ותקלידו ipconfig ---> קחו את default gateway ותרשמו בחלון של הדפדפן. צעד 6 -מבקשים ממכם סיסמא כדי להיכנס להגדרות של הראוטר, שם משתמש : admin, סיסמא: 1-8. ברכותיי אתם בהגדרות של הראוטר. צעד 7 - ברגע שנכנסתם לתוך ההגדרות של הראוטר מופיע מולכם איזה מדריך, תמלאו את ההגדרות במדריך לפי מה שכתוב לכם בלוח שבכיתה. הוא מבקש סיסמא שכתובה לכם על הראוטר, כתובת איי פי של הראוטר, מדינה ועוד כמה הגדרות שהתשובות אליהן נמצאות על הלוח. אם מאיזושהי סיבה סגרתם את המדריך בטעות אתם יכולים לפתוח אותו מחדש דרך : SETUP ---ואז SETUP WIZARD וקיבלתם שוב את המדריך. צעד 8 - סיימתם למלא את ההגדרות במדריך, ברכותיי. תיכנסו שוב למסך השחור (הפעלה-->cmd)ופה אתם רושמים בדיוק ככה: ping 192.168.30.1 , כתובת האייפי שאתם באמת כותבים פה היא הכתובת שמופיעה על הלוח ליד המילה ping. מה שקורה עכשיו זה שהמחשב מקבל נתונים מאיזושהי כתובת וזה צריך להראות לכם שעברו הנתונים. אחרי שסיימתם את השלב הזה תקראו למדריך שייראה שהצלחתם. סעיף שני של המבחן: 2) להגדיר את רשת ה - WIFI ויש בונוס אם אתם מאבטחים אותה. אני ממליץ לכם להסתכל באינטרנט באיזשהו מדריך של הגדרת רשת אלחוטית זה בערך אותו הדבר. צעד 1 - ללכת ללוח הבקרה ----> רשתות ----> לבחור את הרשת של Wireless ----> לעשות properties----->ללכת שוב ל - TCP/IPv4 ולעשות properties. צעד 2 - להכניס את כל הנתונים שעל הלוח ידנית , זה כולל את הכתובת אייפי שנמצאת על הראוטר, מסכה, default getway ועוד כמה שיש לכם אותם כבר על הלוח. צעד 3 - להיכנס שוב להגדרות של הראוטר ושם אתם צריכים ללכת ל - networks ---> my networks ולהתאים את ההגדרות למה שהגדרתם בצעד 2. זה הכיוון הכללי של סעיף 2 , אל תתפסו אותי בדיוק בדיוק במילה, בשביל זה תקראו מדריך להגדרת רשת אלחוטית והוא בטח ייתן לכם יותר פרטים + תמונות של החלונות. כמו כן , במדריכים שתמצאו באנטרנט תגלו גם איך לאבטח את הרשת ותקבלו את הבונוס. אחרי הסעיף הזה תבדקו שה-WIFI עובד על ידי כך שתנתקו את הכבל של המחשב מהיציאה של ה-LAN. סעיף 3 במבחן: אני לא זוכר את הסעיף הזה, לצערי אני קיבלתי כבל רשת שהיה רופף וזה גרם לי לפשל מאוד בכל המבחן הזה. תנסו לברר את זה איכשהו ממישהו אחר שהיה שם. אחרי שסיימתם את המבחן הזה , מבקשים ממכם לפתוח note pad ולרשום עשר שורות באנגלית. אתם יכולים לכתוב על כל דבר בחיים שלכם , הם רק רוצים לדעת מה הרמה של האנגלית שלכם, אז אם האנגלית שלכם לא משהו או שאתם מפחדים לעשות שגיאת כתיב תתאמנו על זה. שני טיפים אישיים: 1. תיקחו כבלים תקינים , כלומר שיש להם את הצ'ופצ'יקים ששומרים אותם בפנים. 2. יש שני שולחנות בכיתת המעבדה ,אחד של 6 מקומות והשני של 2 מקומות, אני ממליץ לכם מאוד לשבת בשולחן של 2 המקומות כי השולחן של ה - 6 מקומות עמוס בחוטים ואנשים יכולים להוציא לך את החוט בטעות שלא לדבר שכולם מלחיצים אותך! זהו מבחינת המבחן המעשי הראשון. עכשיו המבחן המעשי השני: סיימתם את המבחן הראשון , עכשיו אתם יוצאים לאיזו הפסקונת והולכים עם איזה בחור קצת מוזר(אבל גבר) למעבדה הראשונה, זאת שעשיתם בה את המבחן העיוני הראשון. הקטע של המבחן הזה הוא לראות איך אתם מסתדרים עם משהו שאתם לא מכירים ונתקלים בו בפעם הראשונה. המבחן הוא על המחשב ומותר להשתמש באנטרנט בשביל לחפש חומר. בתוך המחשב אתם פותחים איזושהי תוכנה שהבחור המוזר יגיד לכם, הוא יסביר לכם להפעיל את שלושת החלונות של התוכנה. אתם נכנסים לחלון של הראוטר , אל תדאגו הוא יגיד לכם איזה ועליו אתם מבצעים את הכניסה למערכת הלינוקס ועונים על השאלה הראשונה. ממה שאני זוכר כשאתם מפעילים את המסך הזה הוא מבקש שם משתמש וסיסמא, שם המשתמש הוא admin והסיסמא היא vpn123 , כשאתם מקלידים את הסיסמא אתם לא תראו שכתבתם משהו, אל תדאגו , זה כותב. תלחצו אנטר ואתם עכשיו בתוך הלינוקס. ברכותיי, אתם כרגע כותבים בתוך טרמינל של לינוקס! לינוקס! לינוקס! כל מה שהסברתי עכשיו הבחור המוזר יסביר לכם, אבל טוב שתדעו עוד לפני מה צריך לעשות. ועכשיו לשאלה הראשונה. השאלה הראשונה מורכבת משלושה סעיפים: 1)get into /var/exam directory. איך עונים על הסעיף הזה? עושים חיפוש באינטרנט של איך נכנסים לתוך תיקיה בלינוקס ושם אתם תראו איך עושים את זה, אבל מאחר שאתם לא מבריקים אני אסביר לכם, לא בגלל שאני נחמד,אלא בגלל שאני שונא את צ'ק פוינט. הפקודה הנכונה לשם כך היא cd. הסינטקס הולך ככה: cd /var/exam יכול להיות שזה גם הולך ככה cd /var/exam/f את ה-f רשמתי רק כדי שה- / יהיה מצד ימין למילה exam , לא כותבים את ה -f. 2) read the text written in the file in that directory איך עונים על זה? צעד 1: אתם כרגע בתיקיה, אתם צריכים לגלות איזה קובץ נמצא בתיקיה הזאת ולגלות מה כתוב בו. איך מגלים איזה קבצים נמצאים בתיקיה? תחפשו בגוגל כי אני לא אחפש את זה עכשיו במיוחד בשבילכם. מצאתם את שם הקובץ , שם הקובץ במבחן הוא myexam. צעד 2: בלינוקס אתם צריכים לדעת את סוג הקובץ בשביל להצליח לפתוח אותו, מן הסתם אפשר להבין שזה קובץ text כי אתם צריכים לקרוא מה כתוב בו, אבל ליתר בטחון תחפשו בגוגל איך מגלים סוג של קובץ בתיקיה. הכל נמצא באנטרנט. צעד 3: גיליתם שסוג הקובץ הוא text ברכותיי! עכשיו אתם צריכים לקרוא ממנו. איך עושים את זה? נכון , מחפשים בגוגל. צעד 4: גיליתם מה כתוב בקובץ , כתוב שם you have passed question 2. לכו תקראו לבחור המוזר שיראה את זה. סעיף 3 בשאלה הזאת: 3) "create a text file and give it the name: my_exam and write in it :"Good luck איך עושים את זה? מחפשים בגוגל. ברכותיי! סיימתם את שאלה מס' 1 בהצלחה! עכשיו לשאלה מספר 2! רק שתדעו, אף אחד לא הצליח את שאלה 2 , אני הייתי קצת קרוב לפתור אותה. במקום שלושה מחשבים שמחוברים לראוטר, יש שניים, האיי פי של מחשב 1 הוא משהו כמו 172.168.0.1 ושל המחשב השני האיי פי הוא 192.168.0.1 , זה לא בדיוק האיי פי שלהם, אבל הרעיון הוא שהם נמצאים על רשתות שונות והראוטר הוא זה שמצליח לגרום להם לתקשר ביניהם. לראוטר יש שני חיצים החץ השמאלי מסומן במילה eth0 והחץ הימני (של המחשב הימני) הוא eth1. עכשיו... זה קטע מסובך לאללה, אבל אני אחסוך לכם קצת זמן. יש פקודה שנקראת sysconfig. הפקודה נותנת לכם כמה אפשרויות , אתם צריכים להגדיר ראוטר ואז להגדיר את שני המחשבים האחרים(hosts). בקיצור, את השאלה הזאת לא נורא כל כך אם לא תצליחו כי כולם אצלנו לא הצליחו וגם הבחור המוזר אמר לנו שהמבחן הזה פחות חשוב מהמבחן הקודם. אבל אם בכל זאת אתם רוצים להצליח לפתור את השאלה הזאת ,קחו את השאלה הזאת לחבר שלכם שהוא איש סיסטם והוא בטח יידע להסביר לכם אותה. אחרי השלב הזה נפלנו שישה ונשארו שניים והם עברו ראיונות כ"א ומקצועיים ואין מצב שהם ירשמו פה מה דיברו איתם כי הם חארות. וזהו חברים, שמחתי מאוד לכתוב את המדריך הזה, צ'ק פוינט לא העריכו אותי כראוי כי בנאדם שמצליח במבחן העיוני כל כך , אחרי שהוא למד אליו באמת כמה שעות ואין לו שום רקע בתחום הזה כנראה שיש לו משהו בקודקוד ולתת לו עכשיו להתקין ראוטר ומודם אחרי שהוא לא נגע בזה כמה שנים לא באמת בוחן את היכולות שלו. אחרי הכל למשרה הזאת יש קורס של חודש וחצי זה לא שאי אפשר ללמד אותנו להיות טובים בזה. וזאת הסיבה שאני שונא את צ'ק פוינט ושאני עוזר לכם כל כך , כי עכשיו שהמבחן כולו נמצא פה באנטרנט יעלה להם הרבה יותר להחליף את המבחן מאשר להכשיר בנאדם חסר ניסיון לתפקיד. לסיכום, האכלתי אתכם בכפית של זהב טהור ואת צ'ק פוינט בxxx טהור. בהצלחה!
  • לפני 6 חודשים
    ע"י: מתענין במשרה
    תודה רבה רבה!!
  • לפני שנתיים
    ע"י: 1_אורח_כללי
    יש כאן מישהו שהיה ביום מיונים לתמיכה טכנית בצ׳ק פוינט בימים האחרונים ויכול להגיד מה פחות או יותר עוברים שם? תודה!!
  • לפני 4 שנים
    יש כאן מישהו שהיה ביום מיונים לתמיכה טכנית בצ׳ק פוינט בימים האחרונים ויכול להגיד מה פחות או יותר עוברים שם? תודה!!
  • לפני 7 שנים
    שלום לכולם. אני ניגשתי לתפקיד מהנדס תמיכה טכנית בצק פוינט כי חשבתי שזהו תפקיד שדורש כתיבת קוד(אני מהנדס אלקטרוניקה במקצועי). עברתי את תהליך המיון שלהם(לא היה קשה והיחס היה בסדר גמור) ולאחר מכן ניגשתי לראיון אישי שם שאלתי על אופן המשרה והוסבר לי כי אין כתיבת קוד בתפקיד הנוכחי ואין בעצם שום פעילות הנדסית כלשהי. על מנת לצלוח את הראיון נדרש לדעת: subneting,Basic networking + איך מחברים ראוטר ל-host אחד או יותר. סה"כ ראשי הצוותים היו מאוד נעימים ולבחור ששחזר את המבחן וחושב שהוא איינשטיין שתדע שכנראה לא היית מספיק טוב בשלב מסוים לתפקיד תמיכה טכנית , אם נכשלת במבחן פשוט תמשיך הלאה ואל תחשוב שאתה אחד ממיליון.
  • לפני 7 שנים
    ע"י: אאאבב
    שלום לכולם. אני ניגשתי לתפקיד מהנדס תמיכה טכנית בצק פוינט כי חשבתי שזהו תפקיד שדורש כתיבת קוד(אני מהנדס אלקטרוניקה במקצועי). עברתי את תהליך המיון שלהם(לא היה קשה והיחס היה בסדר גמור) ולאחר מכן ניגשתי לראיון אישי שם שאלתי על אופן המשרה והוסבר לי כי אין כתיבת קוד בתפקיד הנוכחי ואין בעצם שום פעילות הנדסית כלשהי. על מנת לצלוח את הראיון נדרש לדעת: subneting,Basic networking + איך מחברים ראוטר ל-host אחד או יותר. סה"כ ראשי הצוותים היו מאוד נעימים ולבחור ששחזר את המבחן וחושב שהוא איינשטיין שתדע שכנראה לא היית מספיק טוב בשלב מסוים לתפקיד תמיכה טכנית , אם נכשלת במבחן פשוט תמשיך הלאה ואל תחשוב שאתה אחד ממיליון. מה החלטת בסוף ללכת על התפקיד או לא? (בתור מהנדס). המבחנים היו דומים למה שהוא פירט פה? אם אפשר לשאול מה השכר שהם מציעים למשרה הנ״ל. תודה!
  • לפני 8 שנים
    היי חברים, האם יש חדש לגבי המבחנים לצק פויינט? מישו היה שם לאחרונה ויכול לתת קצת פירוט? תודה רבה
  • לפני 9 שנים
    יש מצב שלמשרה קוראים Security Analyst או שזה משו אחר?
  • לפני 10 שנים
    האם בשלב כלשהו ביום הערכה לתפקיד HELP DESK ישנו ראיון באנגלית (דיבור) ? תודה
  • לפני 10 שנים
    אחי שיחקת אותה כל הכבוד כן ירבו כמותך. אם אפשר לעזור אז למה לא . פשוט שוק עבדים מודרני. החברה בצ'ק פוינט אתם שוים הרבה יותר בחוץ רק תעיזו .
  • לפני 10 שנים
    מביך לקרוא ביקורת על חברה מאחד שלא הצליח להתקבל אליה.